fbpx
Sosyal Medya

Facebook Creator Studio Nedir?

Sosyal medya hesapları yönetenler bilirler ki postların planlanması, düzenlenmesi ve yönetimi günlük zaman diliminin büyük bir bölümünü alır. Bu karmaşayı bir nebze de olsa ortadan kaldıran ortak paylaşım programları ve uygulamaları(postların eş zamanlı olarak intagram, facebook, twitter gibi sosyal medya platformlarında paylaşılmasını sağlayan) zaman açısından kesinlikle hayat kurtarıcıdır. Özellikle zaman yönetiminin oldukça önemli olduğu günümüzde bu tür programlar ilaç gibi gelir. Instamup, Hootsuite gibi bu işe yarayan birçok aracın önceden gördüğü eksikliği Facebook da artık sunmak istemiş olacak ki artık Facebook’tan Instagram’a da eş zamanlı post paylaşımı mümkün hale geldi. Artık Facebook Creator Studio var!

  • Facebook Creator Studio Nasıl Kullanılır?

https://business.facebook.com/creatorstudio/ linkine tıklayarak Facebook bilgilerinizle giriş yapınız. Eğer ajans olarak çalışıyor ve yönetici yetkisi aldığınız sosyal medya hesapları varsa bunların hepsi zaten giriş yaptıktan sonra karşınıza gelecek.

Anasayfada Facebook ve Instagram olmak üzere iki sekme karşınıza çıkacak. Önce Facebook sekmesini inceleyelim. Size bağlı olan Facebook sayfalarından görmek istediklerinizi seçebilirsiniz. Seçtiğiniz herhangi bir sayfanın en son gönderilerini, görüntülenme ve etkileşimlerini, istatistikleri, mesaj kutusunu rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz Facebook gönderinizi bu alandan istediğiniz sayfa için paylaşabilirsiniz.

facebook creator studio

Instagram sekmesinde ise;

Sol sekmede Instagram hesapları kısmından, “Instagram hesabı ekle” ile hesaplarınızın girişini buraya yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sol üstten “Gönderi Oluştur” butonuna basarak fotoğraf veya video postunuzu buraya ekleyebilirsiniz. İçeriği de ilgili alana yazınız. Konum ekleme de yapabileceğiniz bir alan mevcut. Seçtiğiniz Instagram hesabı bir facebook sayfasına bağlı ise zaten alt sekmede hemen ilgili Facebook sayfası ve baş kısmında bir kutucuk çıkacaktır. Instagram gönderinizi aynı zamanda Facebook’ta da paylaşacaksanız o kutucuğu işaretlemeniz yeterli. Şimdi tek yapmanız gereken paylaş butonuna tıklamak…

Facebook’tan Instagram Gönderisi Oluşturma

Eğer İleri bir tarihte bu gönderiyi yayınlamak isterseniz paylaş butonunun hemen yanındaki aşağı ok işaretine tıklarsanız “Plan” diye bir alan çıkar. Buradan ileri tarih ve saatli bir plan yapmanız mümkün.

Facebook Creator Studio (İçerik Stüdyosu) şuan için kullanışlı görünüyor. Böyle bir ücretsiz uygulama ihtiyacı duyanlara da Facebook güzel bir haber vermiş oldu. Çoğu uygulamada yer almayan ve Facebookta da şuan gördüğüm eksiklerden biri Story(Hikaye) paylaşımı. Cihaz gereksinimi duymadan tek platformdan hikaye paylaşımı olayı da halledilirse kesinlikle çok daha faydalı olacaktır!

Sosyal medya yönetimi, reklam hesaplarınızın yönetimi için profesyonel bir ajansa ihtiyacınız varsa hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

info@wiwico.com

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu