fbpx
Sosyal Medya

Instagram’da Nasıl İlham Verici Yazılar Paylaşırım?

Instagram’ın diğer sosyal medya mecralarından daha ayrı bir yeri vardır benim için. Orası benim için küçük bir blog alanı gibi. Photoshop, Adobe Premiere Pro gibi programları da aktif olarak kullanmayı sevdiğim için etkili, düzenli ve uyumlu Instagram feed’i oluşturmayı çok severim. Renk uyumları, bazen grid görseller (özellikle özel günlerde profilde etkili olduğunu düşünürüm), efektif videolar tasarlayıp paylaşmak çok eğlenceli gelir. Tabi bunları paylaşırken doğru cümlelerle paylaşımlarınızı ifade etmelisiniz ki o kadar uğraşınız boşa gitmesin. Hoş bazen sadece tek bir görsel hiçbir yazıya gerek duyulmaksınız her şeyi anlatabilir. Ama yine de yönettiğiniz Instagram’ın hizmet amacına göre bilgi ve ilham verici yazılar paylaşmak herkes için faydalı olacaktır. Belki tek bir cümleyle bir kişinin hiç bilmediği bir konuya değineceksiniz, belki de tam da aradığım ilham buydu dedirtip harekete geçişi sağlayacaksınız. İşte bu ve benzer sebeplerden ötürü postları paylaşırken İlham Verici Yazıları da vazgeçilmezler listenize ekleyin derim.

Öncelikle postunuzun amacını belirleyin

Yani aslında kişisel bir Instagramınız varsa bazen amaçsız da paylaşımlar hatta çoğu zaman amaçsız paylaşımlar yapabiliyoruz: ) Ama bir şirket profili veya ürün/hizmet/blogger vs gibi insanlara örnek olma amaçlı bir profile sahipsek bir amacımızın olması gerektiği aşikar. Örneğin; bloğunuzda bir yazı yayımladınız veya Youtube’a yeni bir video eklediniz. Bu paylaşımlara ulaşılması amacıyla Instagram’da post yayımlayacaksınız. Yazınızın başına güzel ve etkileyici bir cümle ekleyin. Teknolojide Dev Yenilik gibi. Dikkat çekici olmalı. Devamında ise ufak bir özet şeklinde yazınızın bir kısmını paylaşın. En önemli yeri için tabi ki de merak uyandırmak gerekir ve orada takipçilerinizi asıl paylaşım alanınıza çekin.

Yaşadığınız tecrübeleri paylaşın

Eminim ki hepimizin hayatında gerek sosyal yaşantımız gerekse iş hayatımızla ilgili tecrübe edindiğimiz konular vardır. Güzel bir görsel veya video hazırlayarak, bu tecrübemizi kaleme alabiliriz. Böylece hem herkesin hayatına bir şekilde dokunmuş oluruz, hem de gelecek yorumlarla belki de biz de nice dersler çıkarırız.

Çalışan bir bireyseniz motive amaçlı postlara yer verin

Çalışırken çektiğiniz fotoğraflar, yaşam alanlarınız, çalışma ortamlarınız, mola alanlarınız, katıldığınız seminerler, eğitimler vs vs o kadar çok alternatif var ki. Bunları ilham verici yazılar yazarak insanlarla paylaşabilirsiniz. Genelde çoğu kişinin sendromudur pazartesi günleri: ) Bunu tersine çevirmek için ufak bir yazı bile birilerinin yüzünü gülümsetebilir. Düzenli ve cezbeden bir çalışma masası fotoğrafı ve altına ilham veren bir alıntı hem sizi hem başkalarını mutlu edecektir. Alıntıları Pinterest’i kullanarak bulabilirsiniz. Hem siz okuyunca mutlu olun, hem de başkalarını mutlu edin.

Pinterest’ten Bir Pazartesi Motivasyonu:)

Sunduğunuz ürün/hizmetle ilgili ara ara detaylı bilgi paylaşın

Böyle yaparak hem siz yaptığınız işi anlatacak ve belki de rutin alışkanlıklardan size artık çok süslü gelmeyen işinizi daha çok seveceksiniz, hem de bulunduğunuz sektöre girmek isteyip de cesaret edemeyenlere motivasyon kaynağı olacaksınız. Örneğin; işiniz e-ticaret. E-ticarete girerken karşılaştığınız zorluklar, şimdi ne aşamada olduğunuz, belki bazı püf noktalar, başarılarınızın sırları gibi paylaşacağınız çeşitli ilham verici yazılar bu işi düşünüp de cesaret edemeyenlere ilham verecek ve belki de bir girişime vesile olmuş olacaksınız.

Hepimiz bilgilerimizi paylaşmak için varız. Gizlediğimiz bilgilerin hiçbirimize bir yarar sağlamayacağı kesin. Sosyal medya bilgilerin sonsuz ve sınırsız paylaşıldığı bir mecra. Siz de burada herkese faydalı olabilirsiniz. Hem ilham alın, hem ilham olun…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu